Bodování

Pro aktuální sezonu je stanoven tento bodovací systém:• Skupina A - na tyto body mají nárok kmenoví jezdci A i B
• Skupina B - na tyto body mají nárok kmenoví jezdci B
• Pohár konstruktérů : sčítají se body kmenových jezdců, získané v obou skupinách stejného týmu.
• Hosté budou po závodě zařazeni na konec (z technických důvodů bude uděleno DQ).
• Nezařazený jezdec - pojede závod v navržené skupině vedením a pokud do ní bude i zařazen, body mu zůstávají.

Kmenoví jezdci - jezdci zapsaní trvale v tabulce Týmy – stálé sedačky (vč.náhradníků)
Jestliže jezdec zahájí sezonu v určené skupině na základě dosažených výsledků z minulosti, má právo v této skupině sezonu dokončit, bez ohledu na jeho zlepšení nebo zhoršení. Výjimkou může však může být jeho výkonnostní propad a jeho účast by byla pro jiné jezdce nebezpečná nebo na základě dohody mezi jezdcem a vedením ligy.

Náhradník týmu
Jezdce ve skupině A může zastoupit jezdec ze skupiny B, je-li k tomu výkonnostně připraven. Tento jezdec má nárok na body do PJ. Do PK má nárok pouze pokud je to náhradník mateřského týmu. Náhradníci z jiných týmů nebo hosté nárok na body do PK nemají.
Jezdce ve skupině B může zastoupit jezdec ze skupiny A jen velmi výjimečně (zpravidla po dlouhodobých špatných výsledcích) a to jen se souhlasem vedení ligy. V tomto případě nemá jezdec nárok na body ani v PJ ani v PK. Výjimkou je povolení dlouhodobého hostování ve skupině B.

Hosté – jednorázová účast v závodě
V mimořádných případech je možné aby vedení ligy umožnilo start jezdcům kteří požádali o jednorázovou nebo krátkodobou účast. Bude-li taková účast povolena, jezdec jede bez nároku na body a po závodě bude jezdci z technických důvodů uděleno DQ aby se přepočítal výsledkový servis a přidělili se body nárokovým jezdcům. V platnosti zůstává i pravidlo, že pokud není rozhodnuto pořadí TOP 3 v PJ nebo PK před posledním závodem sezony, nebudou do tohoto závodu puštěni jiní než kmenový jezdci sezony, příslušné skupiny.

Nezařazení – jezdec, který jede na zkoušku, aby se mohl zařadit do odpovídající skupiny.
Nezařazený jezdec je z pravidla jezdec který se přihlásí do šampionátu poprvé nebo po delší pauze a nelze u něj jednoznačně určit jeho výkonnost. Vedení ligy na základě dostupných informací určí skupinu ve které pojede "na zkoušku". Zkušební doba je stanovena na max. 3 závody. Po určení zařazení do odpovídající skupiny může jezdec dostat stálou sedačku a pokračovat v šampionátu.
Bude-li jezdec pokračovat ve skupině ve které jel "na zkoušku", získané body mu zůstávají. Bude-li přeřazen do jiné skupiny nebo nebude do šampionátu zařazen vůbec, budou mu body odebrány a odjeté závody budou přepočítány.
Vedení ligy si vyhrazuje právo i dodatečného přeřazení do druhé skupiny, prokáže-li se, že jezdec v čase "na zkoušku" nepodal odpovídající výkon.

Předzávodní info

Další závody

S 21/2: 5.12.2021 21:00 Sprint AbuDhabi 1 (21 kol)
S 21/2: 5.12.2021 22:00 Sprint AbuDhabi 2 (14 kol)
F1 A 21/2: 12.12.2021 20:00 VC Abu Dhabi (42 kol)
F1 B 21/2: 12.12.2021 20:00 VC Abu Dhabi (42 kol)
S 21/2: 19.12.2021 20:00 Sprint Mexiko 1 (26 kol)
S 21/2: 19.12.2021 21:00 Sprint Mexiko 2 (18 kol)
F1 A 21/2: 26.12.2021 20:00 VC Mexika (53 kol)

Shoutbox


Anketa

anketa není aktivní

ukázat ankety

Teamspeak
Akce partnerů

Sponzoři

Levne-okapy.czSerios.cz