Seřadit:     printview
Autor: Zpráva:
Jakub Chmelík Člen klanu
Administrátor
62 Příspěvky
registrován: 27.12.2021
0 0
09.10.2023 - 17:04 odpovědět 
Zdravím Vás závodníci a přátelé

Na začátku sezóny se mi zdálo jako dobrý nápad pro oživení sprintových závodů nasadit monoposty F2, jak čas ukazuje je to spíše kontraproduktivní. V prvním závodě byla účast vysoká možná zvědavost zkusit si novinku, možná nedočkavost po letní pauze ale dalšími závody účast rapidně slábla až došlo na moment kdy jsem byl nucen závod zrušit. Pro čtyři piloty nemá smysl spouštět závodní večer, ano přispěl k tomu určitě i netradiční čas startu ale jak už jsem psal na začátku i předchozí závody nás jela sotva desítka.

Po tomto nezdaru s F2 jsem se zamyslel proč vlastně sprint cup máme. Je to vedlejší šampionát který mnozí z nás využívají jako přípravu pro hlavní šampionát, vyzkoušejí si svá nastavení vozů, jak se chovají na daných tratích pneumatiky, vyzkoušejí si start a co se asi tak bude dít v prvních zatáčkách závodu a hlavně si všichni užijí závodní večer.
Proto se sprint cup založil a bohužel F2 je jiný monopost má méně přítlaku a chová se jinak než monopost F1 a tak nemůže sloužit k tréninku a přípravě do hlavního šampionátu.

Tuto otázku tedy nechávám na Vás přátelé, je založena anketa která vyprší před startem VC USA, tedy v neděli 15.10. - 20:00 h.

Tímto Vás prosím dejte svůj hlas, a nezapomeňte přidat v anketě komentář aby hlas byl platný ( stačí do komentáře dát F1 nebo F2)


Martin Slezar Člen klanu
Administrátor
1007 Příspěvky
registrován: 24.11.2014
2 0
16.10.2023 - 13:08 odpovědět 
EDIT 16.10.2023

hlasováním v poměru 7 : 4 bylo rozhodnuto o návratu F1 do Sprint Cupu. (počítají se pouze potvrzené hlasy v komentáři)

Převýšily argumenty, že by Sprint Cup měl sloužit jako příprava jezdců pro hlavní šampionát a jak se i v minulosti ukázalo, jezdci kteří této možnosti využili, obsazují v hlavním šampionátu vyšších pozic a jejich počínání na trati je bezpečnější.

Děkuji všem za hlasování a tímto zvu i ostatní jezdce k účasti ve Sprint Cupu

Seřadit:     printview


Než začneš odpovídat musíš se zaregistrovat!

registrace
přihlášení

Předzávodní info

Další závody

Shoutbox


Anketa

anketa není aktivní

ukázat ankety

Teamspeak
Akce partnerů

Sponzoři

Pepa_MOTOLevne-okapy.cz