Fórum zpráv   >>   ČESKÁ F1 LIGA   >>   Vedení ČF1L informuje

Vedoucí ligy k událostem posledních dnů

Seřadit:      1 2  » printview
Autor: Zpráva:
Martin Slezar Člen klanu
Administrátor
956 Příspěvky
registrován: 24.11.2014
0 0
19.05.2023 - 21:09 odpovědět 
Zdravím vás přátelé,

asi jste zaznamenali nové informace které vyvolávají různé polemiky, především pak otázky typu co bude dál, bude liga fungovat i nadále po konci aktuální sezony a co vlastně s ligou a naší zábavou bude. Rád bych vám tuto situaci osvětlil a přidal svůj názor a velmi rád si vyslechl názor váš.
Před téměř osmi lety jsem jsem se nedobrovolně stal vedoucím ligy která se nacházela v krizi díky bývalému vedení. I když jsem nevěděl nic o vedení ligy, programování, vytváření módů a tratí, admin servisu a spoustě ostatních věcí nutných k fungování ligy, nechtěl jsem aby liga zanikla a všichni mí kamarádi přišli o zábavu. Za pomocí několika přátel jsem se postupně vše naučil a ligu udržel v chodu. V té době bylo za sezonu asi 350 startů jezdců za sezonu. Několika nápady a změnou politiky ligy, především pak vyjednáváním s vámi všemi a hledáním kompromisů jsme se dostali až na téměř 1000 startů jezdců za sezonu. Překonali jsme i krizi po odchodu několika jezdců do nové ligy a posléze se ukázalo, že i tato situace byla spíše přínosem pro klid a pohodu na lize. Zdálo se, že se daří a nic nebrání rozvoji ligy, i když nápad zavedení sprint cupu se neujalo jak jsem čekal, i přes to, že tento nápad byl poskytnutý i jiné lize a jeho úspěch je fantastický a dokonce je používán jako klíč k postupu do hlavní série.
Proč tohle zmiňuji… byly nápady, klid, pohoda, ale ani takové nápady se nerodí automaticky. Je jasné, že pro rozvoj ligy jsou takové nápady nutné a když dojdou, je potřeba novou krev aby takové nápady přinesla. Tohle vše musí ladit s vizí ligy pro budoucnost a té se musí vedení držet, jinak se začnou dřív nebo později dít věci které pohodě a klidu nepřidají. Ba naopak, podněcují k podezíravosti o protekci, sebe prospěchu nebo skupinkovému spolčení za účelem poškození soupeře….. bohu žel, ale tohle vše se stalo.
Když přidám marnou snahu přesvědčit tvůrce módu o změně pneumatik, tak jak jste pouze soukromě referovali jak nefungují, jak se o ně nemůžete opřít, jak se přehřívají, dočkali jsme se pouze kosmetické změny aby se neřeklo, ale funkčnost zůstala v podstatě stejná. Už to naznačuje, že když nejsem schopen dosáhnout úpravy módu aby nastali změny vyhovující většině a ne jen někomu, nemám ve vedení ligy co dělat.
Poslední ranou do zad byla situace okolo penalizací VC Azerbajdžánu. Jen krátce osvětlím situaci: mimo jiné padli dvě zajímavé penalizace – otočení soupeře (vlastního týmového kolegy ve zmatku po T1) kde viník dostal penalizaci 20s.. druhá, kde viník bez ovlivnění třetí osoby poškodil soupeře natolik, že jeho časová ztráta byla asi 77s a za tento prohřešek si za pomocí přátel (odvolací komise) zinkasoval také 20s.. Ano, tento nepoměr je skutečně výsměchem nejen pravidlům, kde právě tito jezdci volali po konzistentnosti posuzováním, ale také všem organizátorům závodů a v neposlední řadě i mě. Strhla se lavina poznámek, připomínek, odporu ale také sdělení – tak na tohle ti se.. tohohle se účastnit nebudu, to si komentuj sám, sežeň si jiného mačkače tlačítek místo maršála, atd…
Myslím, že kdyby nedošlo k ignoraci pravidel, vše ostatní by se asi dalo ustát. Výmluvy že nejsou pravidla dokonalé je je jen výsměch, protože každý vidí, že otočení kolegy bez poškození a zrušení soupeře o titul s poškozením 77s není ta správná konzistentnost trestů a k tomu se tak měl postavit jak viník, tak především členové odvolací komise.

Tyto skutečnosti mě donutili oznámit vám mé ukončení činnosti na postu vedoucí ligy.

A co bude dál ?? Nevím..
Aktuálně má liga status s.r.o., tedy řádná firma, má svou účetní i právní zastupování, díky Petrovi Kolářovi stálý a stabilní servery, web i úložiště, ale od konce sezony nebude mít vedení které by bylo schopno zajistit hladký chod další sezony. Osud ligy je tedy i ve vašich rukou. Najdete mezi sebou nového vedoucího ??
Na lize mě záleží a záležet bude a přál bych si aby liga a naše kamarádství trvalo i nadále, takže pomůžu se vším co bude potřeba a nového vedoucího naučím nejméně to co umím já.

Popřemýšlejte a navrhněte v komentáři vašeho favorita na post vedoucího, o kterém si myslíte, že tuto úlohu zvládne a postará se o férovost dalších dnů na České F1 lize.


P.S. :
je nutné abych doplnil ještě pár slov…..
i přes to že jste se někteří v mém příspěvku poznali, neznamená to že si myslím, že k lize nepatříte a že nejste její nedílnou součástí. Jsem rád že tady jste – jste liga ! Také je nutné říct, že si práce kterou někteří pro ligu dělají obrovsky vážím, především práce Honzy Veselého na módu (s výjimkou pneu smiling ).

Mějte tedy ve výběru na paměti,
že nikdo a nic není dokonalé, ale i nikdo a nic není nenahraditelné… ani já.

Tomáš Tesař Člen klanu
Pilot F1
109 Příspěvky
registrován: 19.09.2016
0 0
21.05.2023 - 12:53 odpovědět 
Původně jsem zvažoval, jestli něco napíšu, protože si s Martinem píšem na SZ. Nakonec jsem se rozhodl taky příspět k tomuto témátu. Ze začátku to bylo pro mě byl docela šok, kdy nám Martin oznámil po sprintech, že končí ve vedení ligy.

Nyní trochu postřehy za ty léta co jezdím online. Začínal jsem celkově s online závodě v 2008 na simracing. Tady jsem jezdil asi 2 roky než se to tam začalo hádat atd. a objevil jsem tuto ligu pod vedením Březiny. Jedno období jsem si musel dát pauzu s ježděním, kdy si stavěl setupy na sebe tehdejší vedoucí ligy, kdy ostatní jsme měli problém s nastavením vozu nevím, jak ufouni, ale mi z Béčka a kdo moc neumí nastavovat setupy, tak se s tím člověk hodně pral. Jedno období jsem tu dokonce pomáhal s Petrem Z. spolukomisařství ve skupině A přímo v závodech, hlídaní protestů a vše kolem toho, proto vím, že práce komisaře a pokud je na to i sám není žádná sranda.
Všichni komisaři za mě odvádí výbornou práci. Pak jsem si tu dal chvíli pauzu, jak tu začal dělat bývalý vedoucí dělat víc problémů na lize a i přesto jsem dál sledoval dění a půl roku jezdil jinde.

V průběhu roku jsem si pak všiml, že tu nastali změny a ligu převzal Martin. Vrátil jsem se v 2012 a defacto jezdím dosud a to z toho důvodu, i když to tu kolikrát je na ostří nože, tak tu na lize vládne klid Martin spolu s Honzou Veselým s Petrem Kolářem s dalšími odvádějí výbornou práci na úkoru svého volného času včetně komisařům a komentátorům, kteří se starají o online přenosy (Marek Radan, Patrik, Luboš) za to jim velké díky a velký respekt. Ano měl jsem taky dřív chvilky, kdy v průběhu sezóny jsem si říkal, jestli mám ještě za ty léta motivace k ježdění, ale po každé jsem si říkal, že jinou výbornou ligu bych už nenašel. Taky se mně snažili v loni přemlouvat z jiných lig jestli nechci u nich jezdit, ale důrazně jsem jim napsal, že nikoliv a že budu pouze na této lize. Za mě je tato liga nejlepší za ty léta co jsem, kdy jezdil.

Proto jsem pak byl rád, že i Martin napsal, dál bude pokračovat na lize a nenechá jí zavřít. Celou dobu, kdy Martin oznámil ukončení pozice vedoucí jsem si říkal koho zvolit. Zatím mě napadá, jestli by to nechtěl převzít Mára Pokorný, ano je to s ním občas obtížné, ale za ty léta co ho znám, tak se vyzná rovněž v módech s vedením ligy má taky své zkušenosti a rovněž tu pomáhá na lize. Možná, že dostanu i dislike v komentu, ale potřeboval jsem toto napsat.

Ještě jednou velké poděkování Martinovi za tak výbornou práci, kterou tady odvedl. Každopádně tu zůstávám i nadále.
Mara Pokorný Člen klanu
Pilot RC modelů
18 Příspěvky
registrován: 18.03.2019
0 0
21.05.2023 - 13:17 odpovědět 
Bohužel Tome, já hledám po Czechsimu sílu vůbec se něčemu věnovat. Sice ,už je to nějaký rok, ale ještě vůbec chuť něco takového dělat nemám. Problém hledej dnes v lidech, kteří nechápou co to všechno obnáší, něco takového dělat. Jak jsem již řekl, lepšího než je Martin, zde nenajdete a zatím si stojím.

Tomáš Tesař Člen klanu
Pilot F1
109 Příspěvky
registrován: 19.09.2016
0 0
21.05.2023 - 13:23 odpovědět 
Máro taky to chápu co je za vším práce atd. Taky bych si moc přál, aby Martin nadále pokračoval jako vedoucí ligy.

Jakub Chmelík Člen klanu
Administrátor
24 Příspěvky
registrován: 27.12.2021
1 0
21.05.2023 - 15:13 odpovědět 
Zdravím všechny přidám zde svou reakci

Předem chci říct a myslím si že nepíšu jen za sebe že tato rezignace je opravdu velká škoda Martin má tuto ligu jako své dítě a dělal pro ní první i poslední nejsem tady tak dlouho abych znal celou historii ale stačí si ve volných chvílích pročíst starší fóra a je mi jasné že se tady dříve děly věci a Martin byl ten který i za cenu různých nadávek a pomluv dokázal ligu stabilizovat a dostat jí do dnešní podoby kdy se sem všichni chodíme pobavit sejdeme se na TS i mimo závody a i když není zrovna chuť na nějaký ten trénink tak se kecá o kravinách.

Moje zkušenost s online simracingem začala cca pul roku před tím než jsem se registroval zde. Začala na různých public serverech v různých závodních seriich to mě ale rychle omrzelo takové destruction derby. Na různých moudrých forech jsem se dočetl že si mám najít ligu v tom co mě baví a pak teprve se naučím jezdit a začne mě to bavit. Začal jsem hledat a nebylo to složité jako fanoušek F1 jsem samozřejmě hledal formulovou ligu a díky svému názvu se ČF1L nabídla jako první jako bonus jsem zjistil že vlastně nejde jen o závody ale že liga vysílá i přenosy ze závodů.

Pročetl jsem si tedy podmínky účasti a pravidla chování na okruhu registroval se na webu, přihlásil se na poslední chvíli do sezony 2022/1, zaplatil dobrovolný příspěvek, zakoupil rF2 a hurá na trať, jelikož to vše bylo mezi svátkama 2021 po skončení sezóny měl jsem dost času jezdit a seznamovat se jak s RF2 tak s ligovým modem. Sezóna začala a ja hned po prvních pár závodech věděl že je to to co mě baví a díky vám všem s kterými jsem trénoval nebo mi různě radily jsem dnes výkonostně tam kde jsem a ani jsem v to při registraci nedoufal.

Nadruhou stranu dokážu pochopit i Martina jsme sice fajn kolektiv ale i přesto prostě vždy vznikají nějaké rozbroje a věřím tomu že Martin bude ve svých SZ víc negativních zpráv než pozitivních protože to že je to či ono špatně napíše každý ale když se něco povede tak to ocení málo kdo nebo aspoň to ocenění nedá vědět. Prostě mu už ruply nervy, jsem moc rád že zůstáváš na lize kamaráde a chci poděkovat za super práci která udělala ligu pohodovou !!!! Samozřejmě bych byl radši kdyby se stal nějaký zázrak a svou rezignaci by si stáhl ale chápu to.

Závěrem chci říct že jsme fajn kolektiv a doufám že nadále budeme fungovat a vzkvétat i když někdy je ten kamarádský kolektiv přítěž (když člověk musí udělat verdikt který jednomu kamarádovi vyhovuje a druhého kamaráda naštve) ale bohužel takový je život.

Pavel Mareček Člen klanu
Pilot GP2
42 Příspěvky
registrován: 25.11.2019
0 0
21.05.2023 - 18:08 odpovědět 
Ahoj všem, dlouho jsme spolu nemluvili a taky jsem docela přemýšlel, zda se tu vyjádřím, ale asi by chtělo vyjasnit ještě věci kolem mého ukončení působení a vyjádřit se tu, jelikož už tady taky nějakou chvilku jsem.

Když se mi doneslo, že Martin chce končit na pozic vedoucího ligy, byl jsem docela překvapen a řekněme i šokován. Jelikož možnost vrátit se do simracingu mi dal on, když jsme s tátou kdysi skončili s vytrvalostními závody a já neměl co jezdit. Tak jsem se od Martina tehdy dozvěděl, ještě na Czechsim TS, když tam táta začínal, že existuje něco jako ČF1L, tak jsem si přečetl pravidla, založil účet a skočil do tréninku na první závod, který jsem ani nedokončil, protože můj brzdový pedál měl rozbitý potenciometr a byl celou dobu sešlápnutý. Dojel jsem sezonu ve Ferrari a další sezonu jsem šel do týmu pod Honzu Veselého a zbytek je nám všem již známý.

Z toho co Martin psal, říkal a já sám viděl, se divím, že to vydržel až doteď upřímně. S tím kolik toho lize obětoval a věnoval, je to opravdu úctyhodná práce. To v jakém stavu jí převzal a z jakých odpadků jí dostal, to je za mě až neskutečné. Je zde super kolektiv, i když ne každý mi může sedět vždy nebo, že bych řekl, že to je můj kamarád, ale všichni jsou pro mě minimálně známými. Bylo to tu někdy, řekněme napjaté, ale nakonec se to vždy vyřešilo a to právě hlavně díky Martinovo práci.

Chtěl jsem zde mluvit i proč jsem skončil. Zkráceně mě to prostě nebavilo už. Zdlouhavě jsem nad touto cestou začal přemýšlet již minulý podzim. Kdy? Ano bylo to po VC Abu Dhabi, kdy moje první reakce doma byla ve vzteku, že se na to vykašlu a skončím hned, protože jsem cítil určité znemožnění mi se k tomu nějak vyjádřit a cítil jsem, že mě má celá liga za prase, které absolutně neumí předjíždět a že každý incident, který se mě týká, bude vždy mojí vinou. Dojel jsem tedy sezonu, ale neměl jsem motivaci trénovat. Myslel jsem si, že se to na novou sezonu zlepší, ale bohužel. Opět jsem měl problém se ztotožnit s pneumatikami na modu a furt jsem se necítil v kolektivu po tom incidentu nejlépe a nechtělo se mi čím dál tím více. Tak jsem se na to vykašlal prostě. A ne nebylo to na popud mého taťky, jak se to tady šuškalo. I to se mi doneslo. Můj táta s mým odchodem neměl nic společného a celé to je z mojí hlavy.

Na závěr chci tedy poděkovat Martinovi za možnost se tady na nějakou dobu usadit, za to jak se o nás a celou ligu staral a doufám, že liga neumře. Ale s tím, kolik tato práce zabere času, se najde málokdo by to chtěl dělat, napadl mě také Mára, ale ten již říkal, že dává po Czechsimu pauzu, čemuž se upřímně nedivím, protože tam to někdy bylo fakt o nervy.

Ještě jednou díky Martinovi!

Jaroslav Strišovský Člen klanu
Hlavní manažer týmu F1
617 Příspěvky
registrován: 22.09.2015
0 0
22.05.2023 - 08:16 odpovědět 
Martin Slezar napísal: Poslední ranou do zad byla situace okolo penalizací VC Azerbajdžánu. Jen krátce osvětlím situaci: mimo jiné padli dvě zajímavé penalizace – otočení soupeře (vlastního týmového kolegy ve zmatku po T1) kde viník dostal penalizaci 20s.. druhá, kde viník bez ovlivnění třetí osoby poškodil soupeře natolik, že jeho časová ztráta byla asi 77s a za tento prohřešek si za pomocí přátel (odvolací komise) zinkasoval také 20s.. Ano, tento nepoměr je skutečně výsměchem nejen pravidlům, kde právě tito jezdci volali po konzistentnosti posuzováním, ale také všem organizátorům závodů a v neposlední řadě i mě.

Môj komentar: pre mna je Patrik a honzo rovnaký kamarát/nekamarat. Moje rozhodnutie by aj tak už nič neovplyvnilo.. rozhodoval som sa ako som to najlepšie vedel…. Takze ak toto je posledná rana tak ok, ja som týmto sezónu dojazdil. Dakujem za súboje na trati a držím palce lige ďalej, aby našla dobrého vedúceho. Ak bude možnosť, možno sa zveziem v ďalšej sezóne.

Miloslav Sládek Člen klanu
Pilot motokáry
35 Příspěvky
registrován: 08.01.2019
1 -2
22.05.2023 - 15:17 odpovědět 
Udělat si nezničitelný gumy, protože s nima neumíme zachazet? To si děláte legraci žejo? Domníval jsem se, že jezdíme simulátor, a né "Need for Speed".

Martin Slezar Člen klanu
Administrátor
956 Příspěvky
registrován: 24.11.2014
0 0
23.05.2023 - 20:12 odpovědět 
Návrhy a nominace se zrovna nehrnou. Třeba vám pomůže malá úvaha….
Jsem na lize osm let, ale někteří ještě déle, přesto si netroufají převzít funkci vedoucího. Důvodů může být více, nedostatek času, nápadů, zkušeností s vedením lidí, mít téměř bezmeznou trpělivost nebo třeba i rodina, neznalost spousty aplikací a programů nutných k provozu ligy.
Pro jednoho člověka to prostě není, to by musel být magoor,vím o čem mluvím. Vím ale o lidech kteří by to mohli zvládnout. Jsou to kluci kteří kdyby potvrdili alespoň pomoc a část práce převzali, bylo by možné ligu posunout dál i pod vedením nezkušeného vedoucího. Takové zkušenosti se nenaučíte z knížky ale praxí za pomoci přátel kterým liga stojí za tu trochu času.
Přemýšlel jsem hodně nad každým z vás, hodnotil informace které mám za dobu co se známe a jedno jméno mě do živé budoucnosti ligy celkem zapadlo… aktivně se účastní dění na lize, pomáhá s propagací, umí pracovat se spoustou programů a navíc, má chuť. Předání funkce takovému člověku se mě zdá celkem reálné a má technická pomoc je předem přislíbena. Teď je na vás, jestli máte podobný názor a jste ochotni pomoci a hlavně akceptovat nová rozhodnutí, nové regule nebo úpravy dle nové vize kterou si tento člověk musí připravit. Pánové můj návrh je Jakub Chmelík, kterého jsem s dotazem oslovil před tímto zveřejněním. Tím bych vás chtěl poprosit o vyjádření k tomuto, zatím jedinému, kandidátovi (popř. navrhněte dalšího).

Věřím, že mé rozhodnutí o složení funkce vám nevzalo chuť pokračovat na lize a půjdete i do další sezony, byť pod novým vedením. Věřím, že pokud Kuba funkci převezme a osloví některé z vás, neodmítnete mu pomoc a za vzájemné spolupráce nejen že liga neskončí, ale naopak může být ještě lepší a stabilnější.
Ti, kteří se nejen na základě posledních událostí rozhodli odejít či ukončit spolupráci, je třeba přesvědčit, že jejich rozhodnutí již není správné, protože liga nabere nový dech. Tlustá čára za touto sezonou uzavře sporné otázky a minulost zůstane minulostí. Revize pravidel a celkově systému by měla být samozřejmostí k tomu, aby jste si zase mohli říct… na lize je pohoda, jdu si za kamarádama pojezdit i pokecat.

Tomáš Tesař Člen klanu
Pilot F1
109 Příspěvky
registrován: 19.09.2016
0 0
24.05.2023 - 16:48 odpovědět 
Původně jsem měl dva návrhy, nejdřív jsem zkusil Marka, ale jak říkal, dává si od vedení lig pauzu. Za ty roky co ho tu znám nejen jako týmového kolegu (Jakub Chmelík), tak je na něj spolehnutí atd. takže já jsem pro jestli by nezkusil převzít ligu.

Seřadit:      1 2  » printview


Než začneš odpovídat musíš se zaregistrovat!

registrace
přihlášení

Předzávodní info

Další závody

.: 4.6. 20:00 Sprint Španělsko 17, 25 kol
.: 11.6. 20:00 VC Španělska, 49 kol
.: 18.6. 16:30 Sprint Kanada 18, 26 kol
.: 25.6. 20:00 VC Kanady, 53 kol

Shoutbox


Anketa

anketa není aktivní

ukázat ankety

Teamspeak
Akce partnerů

Sponzoři

Pepa_MOTOSerios.czLevne-okapy.cz